Маурисио Гарсес дебютира с гол за ЦСКА - София при престижна победа над Динамо (Москва)

ЦСКА - София постигна победа срещу Динамо (Москва) в най-престижната си контрола в Турция. "Червените" се наложиха над втория в руския шампионат с 3:1, а новото попълнение в състава на Стойчо Младенов - Маурисио Гарсес, ознаменува дебюта си с гол. Той оформи крайния резултат в 87-ата минута, след като се озова очи в очи с вратаря на московчани.

Иван Турицов даде преднина на ЦСКА - София от дузпа в 24-ата минута, а точно преди края на първото полувреме Бисмарк Чарлс покачи на 2:0. След почивката Динамо заигра по-добре и намали изоставането си в 61-ата минута чрез Иван Ордец, но това се оказа недостатъчно за руснаците да постигнат нещо повече в днешния двубой.

Старши треньорът на "чевените" стартира с 11-те футболисти, на които се очаква да гласува най-голямо доверие през пролетния дял от шампионата в efbet Лига. Единственият отстъстващ бе голмайсторът на тима Жорди Кайседо, който е ангажиран с националния си отбор.
В игра за ЦСКА - София се завърнаха Георги Йомов и Греъм Кери, а последното ново попълнение на столичани Браян Морено изгледа срещата от пейката.

Мачът срещу Динамо (Москва) трябваше да е трети за "червените" на турска земя, но лошите метеорологични условия провалиха срещата с австрийския Хартберг.
Отборът, воден от Стойчо Младенов, вече изигра една проверка в Белек, в която завърши наравно 1:1 с полския Стал (Миелец).

Скандал! Забраниха на ЦСКА - София да играе, "червените" напуснаха бесни

ЦСКА - София започна по-агресивно и още в третата минута Карло Мухар стреля с глава покрай вратата на Лещук.

В 11-ата минута Шимански изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле на "червените", но изстрелът му премина над напречната греда.

Малко след като измина четвърт час игра пред Георги Йомов се откри най-чистото голово положение дотук. Бързоногото крило получи подаване от Яник Вилдсхут на отлична стрелкова позиция в пеналтерията, но ударът му попадна право в ръцете на стража на руснаците.

В средата на първото полувреме Вилдсхут направи добър индивидуален пробив, след което бе фаулиран от Лещук в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. При ситуацията останаха известни съмнения в правотата на неговото отсъждане. Иван Турицов се нагърби с изпълнението на дузпата и хладнокръвно изпрати вратаря на Динамо в обратния ъгъл - 1:0.

В добавеното време на първата част ЦСКА - София покачи на 2:0. Греъм Кери изпълни майсторски пряк свободен удар, а вратарят на московчани със сетни усилия успя да избие топката в гредата, но при добавката Бисмарк Чарлс нямаше как да сбърка на опразнената врата.

Второто полувреме започна равностойно, а Динамо върна едно попадение още с първата си опасност пред вратата на Димитър Евтимов, който замени Густаво Бусато на почивката. "Сините" изпълниха ъглов удар на близката греда, а вратарят на ЦСКА - София не прецени излизането си и бе изпреварен от играча на руснаците.

Четвърт час преди края на редовното време Смолов стреля от дистанция, но Евтимов нямаше проблем и се отчете със сигурна намеса.

В 84-ата минута Федерико Варела се озова на добра стрелкова позиция, но изстрелът на плеймекъра беше слаб и не затрудни стража на московчани.

Само няколко секунди по-късно новото попълнение Маурисио Гарсес се разписа. Бразилецът бе изведен по страхотен начин от Амос Юга зад гърба на противниковата защита и технично насочи топката в долния ляв ъгъл на Лещук.

ЦСКА - СОФИЯ 3:1 Динамо (Москва)

1:0 Иван Турицов (24) дузпа
2:0 Бисмарк Чарлс (45)
2:1 Иван Ордец (61)
3:1 Маурисио Гарсес (87)

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей (К), 4. Кох, 19. Турицов. 18. Мазику, 3. Жеферсон, 24. Мухар, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 10. Йомов, 17. Чарлс

Динамо (Москва): 31. Лещук, 2. Варела, 24. Евгениев, 15. Сазанов, 50. Кутицкий, 74. Фомин, 53. Шимански, 6. Сулаквелидзе, 22. Жуковский, 14. Мазурин, 70. Тюкавин